Aktualności

Różnorodność zajęć.

Nasz żłobek często odwiedzają wyjątkowi goście. Byli u nas Porto i Amigo – urocze alpaki. Dzieci miały okazję nakarmić je i pogłaskać, a nawet poprowadzić na sznurku. Potwierdzamy, że mają bardzo mięciutkie futerka, dzieci same sprawdziły własnymi rączkami, a niektórzy nawet przytulasami.


W marcu odbył się wyjątkowy pokaz. Dzieci na zajęciach miały niepowtarzalną okazję zobaczyć z bliska różne rodzaje pajęczaków, takich jak pająki, ptaszniki, skorpiony czy amblypygi. Dzieci obejrzały żywe pajęczaki z bliska, posłuchały o nich różnych ciekawostek, śmiałkowie nawet je dotykali! Od września nasz żłobek odwiedzają 3 sympatyczne pieski- Kajtek, Tola i Milo.


Dogoterapia czyli zajęcia z pieskiem są nie tylko świetną okazją do rozwoju, ale przede wszystkim stwarzają okazję do bycia z psem w bezpiecznym, kontrolowanym środowisku. Kontakt z psem wpływa również pozytywnie na rozwój sensoryczny. Dzieci mogą dotknąć nowej struktury, jaką jest sierść, a to dopiero początek. Każde zajęcia są inne i każde są ciekawe. Rekreacja z udziałem zwierząt to bardzo ważny aspekt, który wpływa na rozwój emocjonalny oraz intelektualny małego dziecka.


W naszym żłobku gościnnie pojawiają się różne zwierzęta, a nasze dzieci te spotkania dosłownie uwielbiają.
Galerie zdjęć - Zajęcia ze zwierzętami
#

Zobacz także

# # # #

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

#