O Nas
Małe Lenkowo
- duże możliwości

Kadra

Kadra LENKOWO Baby to przede wszystkim zespół, którego głównym celem jest zapewnienie Państwa Dzieciom bezpieczeństwa, dobrej zabawy i zrównoważonego rozwoju. Nasz zespół tworzy: psycholog, logopeda, lektor języka angielskiego, wychowawczynie grup oraz kadra administracyjno- gospodarcza. W LENKOWO Baby pracują osoby, które lubią Dzieci. Zapraszamy z wizytą do nas, gdzie na miejscu można poznać osoby na co dzień przebywające z Państwa Dziećmi.

Wyżywienie

LENKOWO Baby stawia na własne wyżywienie, nie ryzykujemy przekazywania tak ważnej kwestii zewnętrznym, nieznanym firmom.
Posiłkami w LENKOWO Baby zajmuje się wykwalifikowana i sprawdzona kadra, która do tej pory swoimi zdolnościami kulinarnymi chwaliła się w Przedszkolu LENKOWO - Pani Gosia i Pan Sławek.
Kuchnia to ich pasja, dlatego też mają Państwo pewność, że Wasza Pociecha w LENKOWO Baby otrzyma zdrowe, zbilansowane, przygotowane z sercem posiłki. Wyżywienie obejmuje 4 posiłki w ciągu dnia:
• śniadanie 9:00
• obiad I danie 11:00
• obiad II danie 13:30
• podwieczorek 15:30
Istnieje również możliwość dostarczania własnego, hermetycznie zapakowanego, podpisanego jedzenia.

Spanie

Spanie w żłobku to wyznaczony czas między 11:30 a 13:15. Każde dziecko ma swój leżaczek. Rodzice dostarczają pościel (kocyk i poduszkę) i jeśli życzą sobie Państwo, by przebierać dziecko do snu- piżamkę. Nie zmuszamy Dzieci do snu, jednak wiedząc, jak istotnym czynnikiem jest czas na relaks w ciągu dnia dla Maluszków, oferujemy też inne formy regenereacji- relaksację przy wyciszającej muzyce.

Dzień w żłobku

7.00-9.00 przyjmowanie dzieci do żłobka, przywitanie dzieci, zabawy dowolne, praca indywidualna
9.00-9.30 śniadanie
9.30-9.50 język angielski
10.00-11.00 zabawa w ogrodzie, na placu zabaw, spacer
11.00-11.30 I danie - zupa
11.30-13.15 spanie
13.30-14.00 II danie
14.00-14.30 zajęcia edukacyjne, warsztaty tematyczne
14.30-15.30 zabawy w kącikach zainteresowań, wyjście do ogrodu, gry dydaktyczne
15.30-16.00 podwieczorek
16.00-18.00 zabawy dowolne, porządkowanie zabawek, odbieranie dzieci ze żłobka, pożegnanie opiekuna z dzieckiem.

Wyprawka

W żłobku Maluszek powinien czuć się jak w domu. Dlatego ważne jest, by niczego mu nie zabrakło w ciągu dnia. Prosimy Rodziców o przygotowanie dla Dziecka wyprawki do żłobka, w której powinny się znaleźć:
• pieluszki jednorazowe (podpisane na opakowaniu),
• mokre chusteczki (podpisane na opakowaniu),
• kubek (podpisany), szczoteczkę do zębów z zamknięciem, pastę do zębów,
• smoczek z zamknięciem (jeśli dziecko używa),
• kubek niekapek lub butelkę (podpisane),
• śliniaki - 5 szt (podpisane),
• buciki na zmianę lub skarpety z antypoślizgami,
• pościel: poduszkę i kocyk (w podpisanym worku),
• ubrania na przebranie (4 komplety w podpisanym worku),
• ukochaną przytulankę, która doda odwagi Maluszkowi.
Przed rozpoczęciem przygody ze żłobkiem prosimy również o dostarczenie zaświadczenia od lekarza pediatry, mówiące o tym, że nie ma dla Dziecka żadnych przeciwwskazań do rozpoczęcia uczęszczania do żłobka.

Choroby

LENKOWO Baby to miejsce, gdzie Dzieci mają się rozwijać, dobrze bawić i spędzać miło czas. Dlatego, jeśli Państwa Dziecko ma gorączkę, jest przeziębione, ma zapalenie spojówek, uskarża się na ból ucha, cierpi z powodu wymiotów, biegunki lub na jego ciele pojawiła się wysypka- Dziecko powinno bezwzględnie zostać w domu. Jeśli stan zdrowia Dziecka wzbudza niepokój u wychowawczyń, rodzic jest informowany o tym telefonicznie i proszony o odebranie Dziecka ze żłobka. Po dłuższej nieobecności Dziecka, spowodowanej chorobą, prosimy o dostarczenie zaświadczenia od lekarza, że Dziecko może znów uczęszczać do żłobka (jest zdrowe).

Zobacz także

# # # #

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

#